30.4. (30).JPG

Hey.

Vítejte na mém blogu! Píšu tady o všem, co mi život dal i vzal. Miluji cestování, módu a svého již-brzy-manžela. Díky, že jste tady!

Movies I've seen recently

Movies I've seen recently

Dovolená se blíží, dolaďuji poslední detaily, neskutečně se těším, a do toho všeho jsem si udělala i pár volných chvilek, abych odškrtla něco ze svého seznamu filmů ke shlédnutí. Povedlo se mi to hned čtyřikrát a rozhodla jsem se vám napsat pár slov o každém filmu. Na seznamu jich je ještě spousta, takže doufám, že tenhle článek přeroste v budoucnu do malé série mini recenzí. Myslím, že všechny čtyři filmy, o kterých tady píšu, se staly mými srdcovkami (z různých důvodů), a stejně tak by tenhle článek mohl mít podtitul „Filmy, u kterých jsem bulela“.

Me before You
Pokud jste o tomhle filmu alespoň něco málo slyšeli, určitě pochopíte, proč jsem ho tak dlouho odkládala. Minulý rok, kdy jsem hodně zápasila s úzkostí a depresí, jsem o smutných filmech nemohla ani slyšet – vždy jsem se ještě týden po tom snažila, abych byla alespoň jakž takž v pohodě. Ale teď jsem na tom už líp a konečně jsem se odhodlala pustit si právě tenhle. Moc dobře jsem věděla, jak to dopadne – přeci jen už je to film starý dva roky, takže se na internetu dají velmi jednoduše najít spoilery (a navíc je to podle knižní předlohy, že jo) – možná proto jsem doufala, že to pro mě nebude tak těžký, když mě to nepřekvapí. Bože, jak já jsem se spletla. Už dlouho jsem u filmu neposmrkala tolik kapesníčků. Ale víte co? Myslím, že si ho za pár měsíců (až se z toho trochu oklepu) pustím znovu. Protože tenhle film je vážně ohromně krásný! Ať už je to hereckým obsazením, které je prostě na jedničku, nebo soundtrackem (dvě písničky od Eda Sheerana + Imagine Dragons), nebo prostě tím úchvatným příběhem o tom, že život prostě občas není takový, jaký bychom ho chtěli mít, a je jen na nás, jak se rozhodneme se s ním vypořádat. Film se vybízí k debatě o rozhodnutí člověka dobrovolně opustit tenhle svět, ale já se do toho asi snad raději nebudu pouštět. Jen jsem chtěla říct, že Me before You stoprocentně stojí za shlédnutí – jen si připravte hodně kapesníků.

Bridget Jones‘s Baby
Díky Bohu, že film není podlé knihy. Asi rok zpátky jsem začala číst třetí díl knižní série a nedostala jsem se ani na stou stránku a knihu jsem odkládala s tím, že už ji znovu neotevřu. V té době pro mě kniha s takovým příběhem byla moc depresivní. Ale film byl od začátku do konce prostě boží! Ta Bridget, kterou známe z prvních dvou, a tak moc ji milujeme. Mark Darcy naživu a furt stejně dokonalý. Přiznávám, že konec mě trochu dojal – ale tak jako hezky. Hrozně dobře jsem se u filmu bavila, takže si ho v nejbližší době asi ještě párkrát pustím.

The Greatest Showman
Vůbec netuším, co o tomhle filmu napsat, protože si myslím, že tenhle film se vlastně ani nedá popsat slovy. Jeho dokonalost nezná mezí – okej, to zní hodně nadneseně, ale myslím to vážně. Tohle je naprosto skvělá záležitost. Podle mě by to měl vidět úplně každý. Soundtrack je závislost – poslouchám ho teď pořád dokola! A co si budeme povídat – Hugh Jackman je prostě The Greatest Showman! Pro Zaca mám slabost (a kdo by neměl?!) a v tomhle filmu je skvělej! A písnička This is Me je teď moje hymna.

PS I love you
Asi stejně jako všechny filmy v tomto článku i tenhle jsem hrozně dlouho odkládala. Možná kdybych si předem zjistila, o čem je jeho příběh, odkládala bych ho dalších pár měsíců. Ale jelikož jediné, co jsem o filmu věděla, je, že v něm je skvělá verze písničky Galway Girl, že se z části odehrává v Irsku (což pro mě bylo asi to nejvíc lákavé), že v něm hraje Gerard Butler, kterého mám hrozně ráda, a Jeffrey Dean Morgan, kterého mám ještě radši, tak jsem si ho z chutí pustila, jakože na dobré ráno – hned po probuzení, hezky ke snídani a kafíčku. Oh, you have no idea!
Ještě jsem ani nedojedla snídani a už jsem vytahovala kapesníčky. No, a pak jsem prakticky probrečela celý film… Ale jakože okej, přiznávám, že dvakrát jsem se rozbrečela kvůli tomu, že se mi ale šíleně moc zastesklo po Irsku. A jak jsem tam viděla tu nádhernou irskou zelenou krajinu, a ještě k tomu Wicklow National Park (což je srdcová záležitost), a už tak jsem byla dost naměkko z toho příběhu, tak jsem ty slzy neudržela – v tu chvíli bych dala cokoli, abych tam znovu byla. Ach jo!
Ale pomineme-li Irsko, tak samotný příběh byl fakt nádherný, ale šíleně (ale jako fakt šíleně) smutný a dojemný. A já si vážně myslela, že tenhle film je taková lehká romantická komedie s happyendem, takže to pro mě byl docela šok a hned ze začátku mě to dost sejmulo, no!
Teda ono by se dalo říct, že tenhle film happyend má, alespoň vzhledem k tomu, jak film začíná a o čem vlastně je. Ale stejně jsem na konci (ještě pořád) bulela! Velkou útěchou mi během filmu byl právě Jeffrey s tím, jak je úžasný – a ještě k tomu měl tady irský přízvuk – no, pane bože!
Takže abych to shrnula – krásný film, ale pokud neradi u filmů brečíte, tak si to rozhodně nepouštějte (pokud to teda nechcete risknout kvůli Irsku nebo Jeffreymu, protože to stojí za to).

Pro tentokrát je to všechno, ale doufám, že se zase brzy vrátím s několika mini recenzemi. Do té doby mám ještě pár článků v zásobě o svatbě a určitě o dovolené, tak se můžete těšit.
A nezapomeňte mi do komentářů napsat, které filmy jste v poslední době viděli vy a jak se vám líbili. Mějte se nádherně!

 

 

 

Make Them Envy
xxx

10 Reasons I love Ireland

10 Reasons I love Ireland