30.4. (30).JPG

Hey.

Vítejte na mém blogu! Píšu tady o všem, co mi život dal i vzal. Miluji cestování, módu a svého již-brzy-manžela. Díky, že jste tady!

Apple Pie

Apple Pie

Poprvé jsem pekla v novém bytě, a tak mě napadlo, že se s vámi podělím o recept. Není žádným tajemstvím, že pečení miluji. Nejčastěji dělám muffiny nejrůznějších chutí, protože ty jsou hodně jednoduché, ale občas si troufnu i na nějakou výzvu, třeba v podobě ovocného koláče. Tenhle jablečný je opravdu jednoduchý, hlavně díky tomu, že na něj není třeba žádné těsto obtížné na přípravu. Nemusíte nic složitě rozvalovat a opatrně vykládat formu. A ve výsledku je to opravdu výborný koláč.

Co tedy budete vše potřebovat?

Na korpus vám stačí:

·     250 g nadrcených karamelových sušenek

·     110 g rozpuštěného másla

Na náplň:

·      5 jablek

·      3 velké lžíce hnědého cukru

·      3 lžičky skořice

·      šťávu z jednoho citronu

Na drobenku:

·     1 hrnek hladké mouky (160 g)

·     ½ hrnku hnědého cukru (100 g)

·     ¼ lžičky soli

·     ½ hrnku másla (100 g)

A jak tedy na to?

Já většinou začínám tím, že si rozdrtím sušenky na korpus. Dělám to v mixéru, ale nemusí být úplně najemno, takže to s klidem zvládnete tak, že je dáte do igelitového sáčku a rozdrtíte je třeba válečkem. Pokud jde o to, jaké sušenky – já jsem v Glóbusu našla nějaké belgické karamelové, které jsou fakt dobré a hodně se podobají takovým těm, co vám v některých kavárnách dají ke kávě, a jedno balení má přesně 250 g; ale pokud je nenajdete, můžete vzít třeba i BeBe – takové ty čtvercové, nejlepší na koláč jsou ty kakaové.

IMG_2406.jpg

Když mám sušenky rozdrcené, nechám si rozpustit 110 g másla. Mezitím, co chladne, si oloupu jablka a nakrájím je na tenké půlměsíčky. Dám si je do misky a pokapu citronovou šťávou.

IMG_2407.jpg
IMG_2408.jpg

Pak smíchám rozdrcené sušenky a vychladlé máslo. Těsto vypadá na pohled sypce, ale vůbec se nebojte, při vkládání do formy skvěle drží. Pak vykládám jablka do vrstev – každou vrstvu posypu trochou hnědého cukru a skořice. Jablka vyložte až po okraj; klidně můžete i trochu nad – v troubě trochu spadnou.

IMG_2412.jpg
IMG_2413.jpg
IMG_2414.jpg

Potom je na řadě drobenka. Smíchejte mouku, hnědý cukr a sůl. Do směsi pak přidejte máslo nakrájené na malé kousky a co vám budu povídat – drobenku nejlépe uděláte rukama. Nasypte ji na vrch koláče, nemusíte s ní vůbec šetřit.

IMG_2409.jpg
IMG_2410.jpg
IMG_2411.jpg
IMG_2415.jpg

Troubu si rozehřejte na 180 °C a koláč pečte 35–40 minut. Drobenka by měla zezlátnout a korpus ztvrdnout.

IMG_2417.jpg

Nechte vychladnout a můžete se do toho pustit. Dobrou chuť! 
Zase se brzy ozvu. Mějte se krásně.

 

Make Them Envy

xxx

County Wexford | Ireland

County Wexford | Ireland

Dublin | Ireland

Dublin | Ireland